Konkurs plastyczny pod hasłem
Data: 04.03.2015 Godzina: 17:59

4 lutego 2015r. jury, w którego skład weszli przedstawiciele bielskiej straży pożarnej oraz beskidzkiego cechu kominiarzy wyłonili zwycięzców konkursu. Nie było to łatwe zadanie, bo prace były naprawdę świetne i bardzo trudno było wybrać najlepsze. Ostatecznie przyznano po trzy nagrody w każdej kategorii, dwa wyróżnienia oraz dwie nagrody specjalne.

Wręczenia nagród i dyplomów dokonał Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej st.bryg. Adam Caputa. Zwycięzcy konkursu otrzymali czujkę tlenku węgla lub dymu, plecaki, torby oraz strażackie upominki. Następnie dzieci wraz z opiekunami i rodzicami zostali zaproszeni do zwiedzania murów bielskiej strażnicy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie plastycznym. Bardzo się cieszę, że ta inicjatywa zyskała poparcie wśród dyrekcji, nauczycieli, ale przede wszystkim wśród uczniów. Tylko w ostatnim sezonie grzewczym, bielscy strażacy wyjeżdżali do 70 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w których 68 osób zostało poszkodowanych, w tym 17 dzieci. Tragedie ludzkie zazwyczaj są wynikiem niewiedzy, co może się stać , kiedy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszych domach. Dzięki takim inicjatywom możemy zainteresować tematem dzieci i młodzież, ponieważ ich właściwa postawa oraz świadomość zagrożenia, jakie niesie ze sobą tlenek węgla może uratować życie ludzkie – powiedział st.bryg. Adam Caputa.

Wyróżnienie otrzymała Julia Glos córka Józefa Glos Druha z znaszej jednostki któremu bardzo gratulujemy za tak piekna prace jego córki i życzymy dalszych sukcesów w tym kierunku.